Deň behu pre všetkých 2017
20.09.2017

Mestský park J. B. Magina sa stal v utorok 19. 09. 2017 dejiskom už tradičného podujatia s názvom „Deň behu pre všetkých". Podujatie každoročne organizuje a aj finančne podporuje Mesto Dubnica nad Váhom.
V prvých mesiacoch školského roka, sa v rámci akcie Európa proti rakovine, realizujú podujatia na podporu výskumu liečby ľudí trpiacich na rakovinu. Mesto Dubnica nad Váhom v spolupráci s Dubnickým múzeom aj tento rok vyjadrilo solidaritu ľuďom postihnutým týmto ochorením každoročným symbolickým behom pre všetkých. Od ranných hodín sa chodníky v parku zaplnili bežcami, od tých najmenších žiakov základných škôl až po dospelých. Na trati sme mohli vidieť účastníkov všetkých vekových kategórií, ktorí ju absolvovali behom, chôdzou, s kočíkom i na invalidnom vozíku. Akciu prišli podporiť aj niektorí poslanci mesta. Každý z účastníkov behu bol odmenený jabĺčkom a mal možnosť bezplatnej prehliadky Grotty .
Tento rok sa Dňa behu pre všetkých zúčastnilo 369 účastníkov, bolo ich menej ako minulý rok ale nepriaznivé počasie urobilo svoje. Sme im nesmierne vďační, že prišli. Čiastka 180,- €, vyzbieraná formou dobrovoľného príspevku bola poukázaná na konto Ligy proti rakovine v Bratislave.

Ďakujeme všetkým zúčastneným, ktorí svojím príspevkom podporili dobrú vec.

-MsÚ Dubnica nad Váhom-
20.09.2017